Zuzana Gindl-Tatárova

scenáristka

Zuzana Gindl-Tatárová je slovenská filmová dramaturgička, scenáristka, publicistka a pedagogička. Je absolventkou katedry filmovej a televíznej scenáristiky a dramaturgie na pražskej FAMU. Začiatkom osemdesiatych rokov patrila k novej generácii dramaturgov a scenáristov, ktorí pôsobili v Štúdiu hraných filmov na Kolibe. Zároveň písala aj pre televíziu a rozhlas v Bratislave. Spolupracovala na dvanástich celovečerných filmoch. Medzi významené spolupráce patrí dramaturgia k filmom Kára plná bolesti (1985) v réžii Stanislava Párnického, Sedím na konári a je mi dobre (1989) v réžii Juraja Jakubiska, Let asfaltového holuba (1990) v réžii Vlada Balca a Neha (1991) v réžii Martina Šulíka. V súčasnosti vedie tvorivo-kritický seminár na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. 

Jonáš Karásek

režisér

Režisér, grafický designer a art director. Momentálne pracuje ako režisér a kreatívny riaditeľ štúdia GunPowder. Je tvorcom desiatok oceňovaných reklám, ktorým prepožičal svoj osobitý štýl založený na príťažlivom vizuáli a dynamickom filmovom strihu. Spolupracoval so značkami ako OMV, Galéria Belveder, Marlboro, RedBull, Johnnie Walker, Orange, Alfa Romeo, Dobrý anjel či Viva Musica Festival. Je víťazom súťaže Áčko za najlepší videoklip (pre Janu Kirschner), finalistom súťaže Billboard roka a The Global Awards New York 08, držiteľom ceny Filip – Ocenenie za osobný prínos do slovenskej kreativity a víťazom mnohých Zlatých klincov za najlepšiu slovenskú reklamu roka. Popri tom je tvorcom videoklipov a krátkych hraných filmov. Film Kandidát je jeho režijným celovečerným hraným debutom. V súčasnosti pracuje na príprave nového hraného filmu Amnestie, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2019.

Dávid Borbás

režisér

Režisér Dávid Borbás študoval filmovú tvorbu v Štokholme, Edinburgu a na Metropolitnej univerzite v Budapešti. Jeho diela získali niekoľko ocenení, medzi nimi aj hlavnú cenu za jeho krátky film Wartburg na MFF’17 v Kustendorfu. V súčasnosti je lektorom scenáristiky na univerzite Eszterházy Károly.

Éva Papp

performatívna umelkyňa

Performatívna umelkyňa Éva Papp študovala rôznorodé druhy umenia, medzi ktorými bol tanec, performance aj tvorba filmov v Budapešti, Egeru a Poznani. Jej krátky scenár z roku 2015 získal Cenu za najlepší scenár na festivale MIDPOINT. V súčasnosti vystupuje v divadelnej skupine Tünet / Symptóm v Budapešti.

Maks Pilasiewicz

festivalový programátor

Všestranný organizátor a spoluorganizátor filmových a kultúrny podujatí v rôznych európskych i mimoeurópskch krajinách. Pôsobí ako nezávislý filmový pracovník na Varšavskom filmovom festivale, Medzinárodnom festivale krátkych filmov Zubroffka a na Cinema in Sneakers – filmovom festivale pre deti a mládež v Bialystoku. Na filmových festivaloch pracuje od roku 2014 a od roku 2015 pracuje na programovom oddelení ako koordinátor Medzinárodného filmového festivalu pre deti a mládež – CINEMA IN SNEAKERS. Absolvoval magisterské štúdium v ​​oblasti kultúrnych štúdií – odbor vizuálna antropológia na univerzite vo Varšave. Od roku 2008 je aktívnym účastníkom na projektoch v oblasti filmového a hudobného priemyslu v Poľsku (napríklad projekt EDS v Baku v Azerbajdžane v roku 2012, stáž vo filme FILMS BOUTIQUE v Berlíne v roku 2016, kurátor filmového programu na festivale literatúry 2018).

Krzysztof Sienkiewicz

promotér kultúry

Energetický promotér poľskej kultúry. Je organizátorom a koordinátorom projektu Film Podlasie in Attack! Reloaded, ktorý pomáha propagovať filmy a filmových tvorcov z Podlaska v Poľsku. Pracuje v kultúrnom centre Bialystok, kde organizuje rôzne eventy, akcie a festivaly, ako napríklad Medzinárodný festival krátkych filmov ZUBROFFKA alebo festival Underground/Independent. Je spoluorganizátorom viacerých filmových workshopov a programov výmeny mládeže s Ukrajinou, Českou republikou, Gruzínskom a Poľskom, ako aj stoviek filmových premietaní v Európe. Navyše, ako nezávislý filmový režisér je spoluautorom krátkych filmov (napr. Krańce świata – Człowiek ryba) a dokumentárnych filmov ( napr. Tandemem przez pogranicze / Tandem v pohraničnom pásme). Vo voľnom čase aktívne spolupracuje s kultúrnou komunitou Podlasie Makes Me Happy, ktorá podporuje tvorivých ľudí a filmy z regiónu na východnej strane Poľska a Európy.

Milica Pechánková

distribútorka

Filmová publicistka a filmová vedkyňa Milica Pechánková pôsobí ako pedagogička na SVOŠ a na Filmovej akadámii Miroslava Ondříčka v Písku (predmet Filmová distribúcia). Posledných šesť rokov vedie seminár teoretických bakalárskch a magisterských prác. V minulosti pôsobila ako vedúca distribučnej skupiny Bontonfilm-Alfa, ktorá zastupovala filmy amerických „majors“ – MGM, Universal, Paramount, DreamWorks a uvádzala do kín aj domácu tvorbu. Dnes je expertkou Štátneho fondu v oblasti distribúce filmov, filmovej výchovy a vzdelávania a festivalov.

Juraj Jakubisko

režisér

Juraj Jakubisko je slovenský filmový režisér, scenárista, kameraman, výtvarník. Po úspešnom absolvovaní pražskej FAMU v roku 1966 debutoval úspešným filmom Kristove roky (1967) a pokračoval filmami Zbehovia a pútnici (1968) a Vtáčkovia, siroty a blázni (1968). Najzaujímavejšie a nanešťastie veľmi krátke obdobie v Jakubiskovej doterajšej kariére bolo medzi rokmi 1967 až 1970. Za tento čas dokončil významné filmy nielen pre česko-slovenskú, ale aj pre svetovú filmovú kinematografiu. V novom tisícročí natočil filmy ako Post coitum (2004) a Bathory (2008).